Izgara

Izgara

Izgara ve kavurma: Her iki yöntemde de besinlerin her bölümünün eşit pişmesi önemlidir. Izgara yaparken besinlerin yeterli ısıyı alıp almadığından emin olmak için pişirdiğiniz besinin her iki tarafını da 3 - 5 dakika pişirin. Açık havada ızgara yapacaksanız öncelikle kömürün gerçekten kor olduğundan emin olmalısınız. Yiyecekleri alevle kesinlikle temas ettirmeyin. Izgara yaparken büyük parçalar halinde doğradığınız sebzeleri de aralara yerleştirmek, yiyeceğinizin lezzetlenmesine ve içeriğindeki suyun muhafazasına neden olur.
Kavurma işlemi ise pek tercih edilen bir pişirme yöntemi değildir. Izgara ve kavurma yöntemlerinde besinden yaÇ dışarı atılmış olur.

Izgara en güzel açık havada mangal üzerinde olur. Ancak fırınınızda eğer ızgara yapabilmenizi sağlayacak aparat varsa kolaylıkla et, balık, tavuk ya da sebzeleri pişirebilirsiniz. Biberlerin kabukları ızgarada piştikten sonra kolayca soyulur ve çok daha lezzetli olur. Aynı şekilde patlıcan, domates ve soğan da ızgarada ayrı bir lezzete kavuşur.

Anket

Sitemizi nerden buldunuz?:

Son yorumlar