Yatak Odasi Dekarasyonunda Dikkat edilmesi Gerekenler!

Yatak odasinin düzeni ve dekoru da cok önemlidir.

RAHATLIK

Bu oda sadece uyku mekanı olarak düşünülmemeli,dinlenilebilecek, zaman geçirmekten zevk alınacak ve odanın size hitap edecek şekilde dekore edilmesi gerekmektedir.

-MOBİLYA

İhtiyacınız olduğu kadar eşya kullanmayı tercih edin.Ferah bir mekan yaratmak için çok ve yoğun görünen eşyalardan uzak durun.Kapaklı dolaplar yerine raylı dolap tasarımları mekanı ferahlatarak sizleri mutlu edecektir.

-YATAK

Eğer odanız küçük ise yüksek ve büyük başlıklı karyolaları kullanmayınız.Eşlerin geçebilecekleri şekilde kenarlarda boşluk bırakmaya özen gösteriniz.Duvar kenarına dayamak da tavsiye edilmez.

-DUVAR RENGİ

Mobilya ile uyumlu olabilecek açık tonları kullanın. Açık renkler odayı daha geniş gösterdiği gibi size de ferah bir alan hissi verir.

-IŞIK

Gözlerinizi yoracak şekilde parlak olan aygıtlardan kaçının.Yatak odasının mistik bir havaya sahip olması için loş ışık kullanmayı tercih edin.

-PERDE

Günümüzde kullanılan tül ve stor perde yatak odaları için uygun çözümlerdendir. Fakat güneş ışıklarını geçirmeyen bir perde kullanmak sizi günün ilk ışıklarıyla rahatsız edecek güneşten kurtulmanızı sağlayacaktır. Huzur duyacağınız renkler tavsiye edilir.

Anket

Sitemizi nerden buldunuz?:

Son yorumlar