dikkat edin

warning: Creating default object from empty value in /home/rumeysa/domains/rumeysa.net/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Ekmekte de KATKI MADDESI olursa!

Bizim ekmeklerimiz safti temizdi.Köy ekmegimiz vardi tandir ekmegi denilen,Yufkalarimiz vardi yuka diye tüketilen.sabah kahvaltilarda ocagin üstünde isitilip yenen.Hani o tereyagli bazlamalara ne demeli.
Cocukken annem sac üzerinde pisen bazlamayi attimi tepsiye hemen bol tereyagi sürerdik.Sicaginla o tereyagi öyle bir erirdiki, birde catalla delikler yapardik, icine dogru tereyagi islesin diye.Öyle bir lezzetti ki, anlatamam.Su an yenen o süsülü ekmeklerden bile daha safti ve temizdi.Cünkü o ekmekte alin teri vardi,Helal kazancin tadi vardi.
Simdi hersey sahte, ekmekler bile katkili.

Özellikle dikkat edin!

Dikkat etmeniz gereken bazi ürünlerden örnekler.

Özellikle dikkat etmemiz gereken sentetik ürünlerden bazıları:

DEA, MEA, TEA: Bu maddeler özellikle kanserojen olarak böbreklere ve karacigere zarar verebiliyor. Alerjik reaksiyonlara neden olup saç kurumasına, gözlerde iritasyona da neden oluyor.

Kozmetik Ürünlerin Icerigine Dikkat Edin!

Her aldiginiz ürünün icerigine dikkat edin.Neler var yok zarlimidir degilmidir diye kontrolden geicirin.
Cogu terimler anlasilamsada en azinda gözünüz o kelimeyi bir yere yazarken bir yerde dikkatinizi cekiveiri ve iste bu dersiniz.
Sakin sagliginizi riske atmayin.
Ufak tefek dedikleriniz sizi yarin altindan kalkilmayacak sorunlara sürüklemesin.

Sponsorlu bağlantılar

Anket

Sitemizi nerden buldunuz?:

Son yorumlar

İçeriği paylaş